« wstecz

ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD 2017

Międzynarodowy konkurs skierowany do młodych projektantów mody (do 30 roku życia) z całego świata – szczególnie studentów i absolwentów uczelni artystycznych i szkół projektowania ubioru – oraz wszystkich, dla których projektowanie jest pasją. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są EMOCJE, a udział w wydarzeniu to szansa na zrealizowanie marzeń projektowych. Zaprezentowanie własnej kolekcji przed jury, w którym zasiadają uznani projektanci, designerzy oraz przedstawiciele branży modowej, to pierwszy krok na ścieżce działań biznesowych, których celem jest wykreowanie własnej marki.

Laureat otrzyma statuetkę MANEQUINE 2017 oraz nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 EURO, ufundowaną przez Miasto Łódź.

21 października 2017 r. oczy całego świata mody zwrócone będą na multimedialny wybieg auli Centrum Promocji Mody ASP, na którym zaprezentowanych zostanie 15 kolekcji zakwalifikowanych do finału International Contest – Łódź Young Fashion Award 2017. Biorący w nim udział młodzi projektanci powalczą o rekordową w tej części świata nagrodę – 30 000 euro.

Międzynarodowy konkurs, którego organizatorami są Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń, stanowi zwieńczenie czterodniowego święta mody, czyli Łódź Young Fashion 2017. Konkurs skierowany jest do młodych projektantów mody (do 30. roku życia) z całego świata – szczególnie studentów i absolwentów uczelni artystycznych i szkół projektowania ubioru – oraz wszystkich, dla których moda jest pasją.

Podczas Finałowej Gali uczestnicy zaprezentują kolekcje wpisujące się w myśl przewodnią tegorocznej edycji, którą są emocje. Udział w wydarzeniu to szansa na zrealizowanie marzeń projektowych. Zaprezentowanie własnej kolekcji przed jury, w którym zasiadają uznani projektanci, twórcy designu oraz przedstawiciele branży modowej, to pierwszy krok na ścieżce działań biznesowych, których celem jest wykreowanie własnej marki.

Laureat otrzyma statuetkę MANEQUINE 2017 oraz nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 euro, ufundowaną przez Miasto Łódź.
 
Harmonogram:
Rejestracja zgłoszeń – do dnia 13 sieprnia 2017 roku do godz. 23.59 (CET)

Ogłoszenie nominacji do II etapu Konkursu – 25 sierpnia 2017 roku

Dostarczenie kolekcji zakwalifikowanych do II etapu Konkursu – do dnia 30 września 2017 roku do godz. 23.59 (CET)

Gala Finałowa – 21 października 2017 roku, godz. 20.00 (CET)
 
Źródło: kreatywna.lodz.pl
« wstecz