« wstecz

Design Europa Awards 2018

Polska będzie w 2018 r. gospodarzem uroczystości przyznania nagród laureatom prestiżowego konkursu DesignEuropa Awards wyłaniającego najlepszych projektantów i menedżerów wzornictwa przemysłowego na naszym kontynencie.

Konkurs organizowany jest przez Europejski Urząd Własności Intelektualnej (EUIPO), który w uznaniu osiągnięć naszego kraju w sferze ochrony własności przemysłowej zaprosił Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej do współpracy przy organizacji kolejnej edycji tego wydarzenia. Rozstrzygnięcie międzynarodowego konkursu DesignEuropa Awards wzbogaci program obchodów 100-lecia Urzędu Patentowego RP, jako jednej z pierwszych polskich instytucji państwowych utworzonych po odzyskaniu niepodległości w 1918 r.

Wyniki tegorocznej edycji konkursu DesignEuropa Awards zostały ogłoszone 30 listopada 2016 r. w Mediolanie. Jury konkursu przyznało nagrody w trzech kategoriach: dla małych i rozwijających się firm, dla dużych podmiotów przemysłowych oraz indywidualną nagrodę za całokształt dorobku projektowego, którą otrzymał w tym roku Giorgetto Giugiaro znany przede wszystkim jako twórca innowacyjnego wzornictwa dla światowego przemysłu motoryzacyjnego.

W konkursie DesignEuropa Awards jury, złożone z wybitnych autorytetów w dziedzinie designu i biznesu, przyznaje nagrody za dokonania chronione przez Europejski Urząd Własności Intelektualnej, jako zarejestrowane wzory wspólnotowe (Registered Community Design).

Adam Taukert
Rzecznik Prasowy Urzędu Patentowego RP
tel. (+48 22) 579 00 50; e-mail: ataukert@uprp.pl

Źródło: Urząd Patentowy RP
« wstecz