« powrót

Aktualności

  Długowieczność, którą można kupić - Everlasting Flowers
Długowieczność, którą można kupić - Everlasting Flowers
2017-12-21

Oferują to, za co wielu oddałoby majątek – długowieczność. Łódzkie Everlasting Flowers to wyłączny dystrybutor roślin stabilizowanych w Polsce.

Oferują to, za co wielu oddałoby majątek – długowieczność. Sprzedawane przez nich kwiaty i rośliny cieszą swym pięknem nawet przez kilka lat. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych ani podlewania. D.J.W. Everlasting Flowers to wyłączny dystrybutor roślin stabilizowanych w Polsce.

Właścicielem firmy jest Damian Wolski, którego – jak sam twierdzi – sprzedaż kwiatów bawiła od samego początku działalności.

Trudne początki

Chociaż początki biznesu wiązały się ze sprzedażą tzw. wiecznych róż, obecna oferta Everlasting Flowers może zaskoczyć część klientów. Obrazy z mchu i zielonych roślin, ciągle kwitnące róże zamknięte w gustownym Flower Boksie czy zielone logo wykonane z mchu to tylko niektóre propozycje firmy. – Motto, jakie nam przyświeca od samego początku, to nowy wymiar dekoracji – przyznaje Damian Wolski. – Dzięki naszym produktom od nowa tworzymy wyobrażenie o wystroju wnętrz – dodaje.

Co ciekawe, podwaliny firmy powstawały poza granicami kraju. Narodzony w 1988 roku pomysł nabierał kształtu dzięki pierwszym fabrykom roślin we Francji, rozwinięciu produkcji w Ekwadorze i Kolumbii oraz biurom na rynku amerykańskim, m.in. w Houston. Wieczne rośliny miały swoją premierę w Polsce dopiero w 2012 roku – przeszło 20 lat od narodzin pomysłu na biznes. – Jeśli coś robię, to chcę tworzyć, szukam zajęcia, które nie znudzi mi się po kilku dniach czy miesiącach. Mam duszę artysty i przedsiębiorcy. Brzmi dziwnie, bo rzadko taka hybryda funkcjonuje efektywnie. Jednak ja staram się iść tą drogą – podkreśla Damian Wolski. – Początki to wiele błędów i nieprzespanych nocy, mnóstwo ludzi, którzy nie powinni istnieć w otoczeniu tego projektu. Dzisiaj zmierzamy w dobrym kierunku – dodaje. 

Sekret stabilizacji

Za długowieczność oferowanych przez Everlasting Flowers roślin odpowiada proces stabilizacji. Polega on na zastąpieniu naturalnych soków roślin unikalnym roztworem stabilizacyjnym, pod którego wpływem rośliny zachowują swoje piękno bez konieczności dostarczania wody, promieni słonecznych i innych środków pielęgnacyjnych. Innowacyjnemu zabiegowi poddawane są jedynie najbardziej okazałe kwiaty i rośliny, które będą cieszyły swoim wyglądem nawet przez kilka lat. Mimo nowoczesnych rozwiązań technologia stabilizacji jest w pełni bezpieczna dla produkowanych roślin i otaczającego je środowiska. – Nasze produkty dekoracyjne są prawdziwe i w 100 proc. naturalne. Kwiaty stworzyła Matka Natura, nie ręka człowieka czy maszyna – podkreśla właściciel firmy.

Piękno, które warto utrwalać

Misją firmy jest zatrzymanie piękna otaczających człowieka roślin i wykorzystywanie go w codziennym życiu. Jak podkreśla właściciel, jego zespół to grupa estetów, którzy nie pozwalają na marnotrawstwo uroku ukrytego w kwiatowych płatkach. – Najlepsze jest to, że nasza oferta jest skierowana do wszystkich. Nie mamy żadnych ograniczeń dotyczących klientów – zaznacza Damian Wolski. – Jedynym warunkiem jest wykorzystanie roślin wyłącznie we wnętrzach. Nasze dekoracje nie mogą się znajdować na zewnątrz, ponieważ nie są odporne na bezpośrednie działanie słońca i wody – przyznaje. Everlasting Flowers stawia sobie również za cel zmianę otoczenia. Trwałe przez wiele lat rośliny mają być namiastką środowiska naturalnego dla wszystkich, którym praca i codzienne zajęcia nie pozwalają docenić otaczającej natury. – Nasze rośliny są po to, żeby było zielono i bliżej do świata, do którego nie mamy często czasu wyjść – wyjaśnia Wolski.

Rozwiązania indywidualne i biznesowe

Wieczne kwiaty i rośliny zyskują coraz większą popularność. Ściany z mchu, wiecznie żywe palmy XXL czy zielone ściany goszczą w wielu wnętrzach biurowych i biznesowych. Jednak produkty Everlasting Flowers zaczynają również interesować indywidualnych klientów. W sklepie internetowym dostępne są niewielkich wymiarów dekoracje ścienne z zielonych roślin. Natomiast proponowany przez firmę Flower Box to propozycja oryginalnego prezentu na każdą okazję. – Zielone ściany, obraz oraz bardziej skomplikowane dekoracje z kwiatów kupują od nas zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Trafiają one do domów, mieszkań, biur, hoteli, restauracji, sklepów – jednym słowem: wszędzie! – chwali się Damian Wolski.

Wizje rozwoju

Jak podkreśla Wolski, Everlasting Flowers dopiero nabiera rozpędu na polskim rynku. Wprowadzenie całkowicie nowego produktu w cenie premium i utrzymanie się na rynku jest dla biznesmena dużym sukcesem. Jednak nie zamierza spocząć na laurach. Zmiany mają dotyczyć nie tylko powiększenia liczby personelu, ale również samej organizacji przedsiębiorstwa. – Obecnie jesteśmy na etapie przebudowy struktur firmy, zapotrzebowanie wymusiło na nas stworzenie biura projektowego – przyznaje właściciel. – Mam już pomysły, aby zaistnieć nie tylko w dekoracjach ściennych, ale wprowadzić do oferty również meble z dodatkami mchów, traw i liści stabilizowanych. Oferta jest tak atrakcyjna, że już możemy myśleć o sieci sklepów. Chciałbym, aby docelowo powstały również w Polsce – dodaje. Pozycja firmy jest na tyle silna, że liczy się z nią rynek międzynarodowy. Obecnie prowadzone są negocjacje wielu kontraktów. Powodzenie toczących się rozmów będzie solidnym krokiem w rozwoju przedsiębiorstwa. Dotychczas z oferty Everlasting Flowers skorzystało kilka znaczących marek, m.in. sieć hoteli Gołębiewski, producent mebli Kler czy firma Nissan. Ich podręczne Flower Boksy dostępne są dla klientów detalicznych w sieciach stacji benzynowych, m.in. Shell, BP oraz Orlen. – Naszym celem jest stabilny, ale jednak zdecydowanie dynamiczny rozwój – podkreśla Damian Wolski.

 

Katarzyna Jóźwik

« powrót