« powrót

Aktualności

  3 projekty z PŁ nagrodzone w konkursie
3 projekty z PŁ nagrodzone w konkursie "Najlepsi z najlepszych"
2017-07-13

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dofinansuje 63 projekty uzdolnionych studentów z całej Polski, w ramach rozstrzygniętego konkursu "Najlepsi z najlepszych".

Wśród zatwierdzonych do realizacji projektów są 3 z Politechniki Łódzkiej, na prawie pół milona złotych.

200 tys. zł dofinansowania otrzyma Lodz Solar Team na projekt „Budowa i start drugiego polskiego samochodu elektrycznego napędzanego energią słoneczną Eagle Two w najbardziej prestiżowym wyścigu pojazdów solarnych na  świecie – Bridgestone World Solar Challenge 2017 r.”

Ponad 160 tys. zł  dostaną studenci z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska na "Budowę modelu pojazdu napędzanego chemicznym źródłem energii oraz udział drużyny Oktan Team w międzynarodowych konkursach Chem-E-Car".

Trzeci dofinansowany projekt to "Autonomia na lądzie i w powietrzu z robotami Koła SKaNeR", w wysokości 150 tys. zł z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ.

W drugiej edycji konkursu znalazły się zarówno projekty indywidualne, jak i zespołowe. Najwięcej, bo niemal połowa zakwalifikowanych tematów pochodzi z politechnik.

Celem rogramu "Najlepsi z najlepszych" jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności naukowej, innowacyjności i kreatywności poprzez wspieranie ich uczestnictwa w międzynarodowych konkursach, zawodach i konferencjach.

Źródło: nauka.gov.pl

« powrót